לחץ כאן למעבר לאתר החדש
+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
תוצאות 1 עד 2 מ 2

אשכול: מספר המתיישבים כבר חצי ממספר הפלסטינים ביו"ש / גיא בכור

 1. #1
  מנהל ראשי הסמל האישי של P--L
  תאריך הצטרפות
  15/09/2012
  הודעות
  4,234

  Lightbulb מספר המתיישבים כבר חצי ממספר הפלסטינים ביו"ש / גיא בכור

  בעיני מרבית הציבור הישראלי ואולי גם העולמי ההתיישבות היהודית במה שכונה פעם "השטחים" מורכבת מכמה צריפים וקרוואנים סחופי רוח וחבוטים, אך האמת העדכנית היא אחרת לגמרי: אוכלוסיית היהודים בשטחי 1967 שווה כבר למחצית אוכלוסיית הפלסטינים שם, והיא במגמת זינוק דמוגרפי, מהגדולים ביותר בעולם.

  איש אינו יודע כמה ערבים מתגוררים בשטחי 1967, שכן הנתונים הסטטיסטיים שלהם מנופחים בידי הפלסטינים לצורכי הטעייה (וכוללים מי שהיגרו כבר לפני עשרים שנה ואת תושבי מזרח ירושלים, שנספרים לכן פעמיים, ברשות ובישראל), אך באוקטובר 2012 נערכו בחירות מקומיות ברשות הפלסטינית (ללא עזה וירושלים), ומספר בעלי זכות ההצבעה היה 515,000, כלומר זהו מספר הבוגרים מעל גיל 18. אם נוסיף לכך מספר זהה של צעירים, הרי נגיע למעט יותר ממליון איש, ובתוספת מזרח ירושלים, כמליון וארבע מאות מאות אלף, זהו המספר האמיתי.

  ומה מספר היהודים באותו שטח? כ- 700,000. לפי נתוני רשם האוכלוסין במשרד הפנים חיים כיום ביהודה ושומרון 385,000 יהודים, ובמזרח ירושלים עוד 300,000 (מה שאומר שהאוכלוסיות היהודית והערבית במזרח ירושלים כבר השתוו, לראשונה). במילים אחרות, מספר היהודים שווה כבר למחצית האוכלוסיה הפלסטינית ב"שטחים". הזינוק בנתונים היהודיים הוא מדהים, שכן בזמן האנתיפאדה השנייה מנו היהודים ביו"ש רק 190,000, כלומר תוך עשור הם הכפילו את מספרם. יש לכך השלכות ביטחוניות, למשל ביכולת של הערבים לתכנן מרידות חדשות, כאשר כל כך הרבה יהודים חיים יחד איתם, ומכירים את השטח בדיוק כמותם; והיהודים האלה לא יוותרו לעולם.

  אך גם המגמות העתידיות מפתיעות.

  כתוצאה מן החיים הטובים של הערבים שמכונים פלסטינים, מספר הלידות נופל אצלם נפילה חופשית: ממעל 5 ילדים למשפחה לפני עשור, לפחות מ- 3 ילדים כיום, לפי נתוני אתר האינפורמציה של ה- cia. אך באותו זמן מספר הלידות של משפחה יהודית ביו"ש הוא 6 ילדים, אחד הנתונים הגבוהים ביותר בעולם. אין שום קהילה מערבית בעולם שמגיעה לנתוני ילודה כאלה. מה הסיבה לפער האדיר? הנשים הערביות משכילות יותר, עירוניות יותר, דוחות את הנישואין, עובדות יותר, ומספר הילדים שלהן צונח, ככה זה בכל המזרח התיכון. בסעודיה למשל צנח מספר הילדים למשפחה ממעל 6 ילדים ב- 2003 ל- 2.2 כיום, לפי נתוני אתר ה- cia, וזה המצב בכל מדינות ערב. בטורקיה, איראן, לבנון וצפון אפריקה הילודה היא כבר שלילית: פחות מ- 2.1 ילדים למשפחה. בזמן האינתיפאדה הראשונה רוב האוכלוסיה הפלסטינית היה כפרי. כיום שני שלישים מהם גרים בערים הגדולות שם. הלידות הערביות הן אינדיבידואליסטיות, הלידות היהודיות אידיאליסטיות. המגמה ברורה, אלא אם כן "דורשי טובתנו" ימליצו על הקפאת הילודה, כשם שהמליצו על הקפאת הבנייה ביו"ש.
  אגב, תופעה דומה מתרחשת גם בתחומי "הקו הירוק": מספר הלידות היהודיות מזנק, וזה של המוסלמים צונח, כך שנכון לשנת 2013 ממוצע הלידות של נשים יהודיות וערביות בתחומי הקו הירוק ויהודה ושומרון כבר השתווה.

  לכך יש להוסיף את ההגירה אל ומחוץ לשטחים. אלפי צעירים פלסטינים מהגרים מידי שנה מהשטחים אל המערב כיוון שרמת ההשכלה שלהם עולה, וגם הם רוצים לחיות במערב, כמו מאות אלפי ערבים אחרים מהמזרח התיכון ומצפון אפריקה. העולם התכווץ, הם מחוברים לאינטרנט, והיום הם יודעים שזה אפשרי. ככל שרמת החיים עולה, הנכונות להגירה ערבית החוצה עולה. לעומת זאת ההגירה היהודית אל השטחים היא נלהבת, ונמשכת כל הזמן. עם אוכלוסיה של מעל 8 מליון תושבים (וריבוי של מליון תושבים כל שבע שנים בישראל), להרבה ישראלים כבר צפוף, והחיים עושים את שלהם; מדובר הרי במרכז הארץ.

  נתונים ומגמות אלה יוצרים מהפך במה שכונה פעם "הבעיה הדמוגרפית". ביל קלינטון "הזהיר" אותנו השבוע מפניה, מבלי שיבין שהוא אולי מעודכן לתקופה שהיה נשיא, לפני כשני עשורים. הדמוגרפיה היהודית מזנקת, ואיתה העם היהודי כולו. בזכות הזינוק הדמוגרפי בארץ ישראל, ולמרות הרפיון הדמוגרפי בקרב יהודי התפוצות, סך כל היהודים בעולם חזר לעלות בשנת 2012, לראשונה מאז השואה.

  פורסם בידיעות אחרונות, 20.6.13
  כל תקלות התוכנה של המחשב נפתרות תוך דקות ע"י
  התוכנה החשובה ביותר רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - 2. #2

  מייסד האתר

  זו המציאות. הארץ למענה אנו נאבקים היא מתנת האל לעמו, אי אפשר לסחור בה. האדמה, כל מה שצומח בה וכל פירותיה שייכים לעם ישראל. זוהי המציאות וזהו המסר שעל שכנינו להפנים.

+ התחבר או הירשם כדי לכתוב

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

 1. תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 13/06/13, 15:01
 2. תגובות: 2
  הודעה אחרונה: 28/04/13, 10:40
 3. תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 20/11/12, 23:58
 4. על הצוללות של ישראל - ד"ר גיא בכור
  על ידי P--L בפורום על קפה ומאפה
  תגובות: 0
  הודעה אחרונה: 13/10/12, 15:30

הרשאות פרסום

 • אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
 •  
מי אנחנו ?
אתר GeekZone.co.il הועלה לאוויר בספטמבר 2012.
האתר משמש מקום מפגש מרכזי ופעיל למומחי וחובבי תחום
הטכנולוגיה והמחשבים בארץ הכמהים לאיכות ולמקצועיות ללא פשרות !
הצטרף אלינו
למעלה