רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -מאת רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - , ‏30 במרץ 2014, 11:53
גל תקיפות סייבר גדול בהיקפו,ככל הנראה בממדים שטרם הכרנו, יתרחש מיד לאחר שמיקרוסופט (Microsoft) תסיים את התמיכה בחלונות XP, ב-8 באפריל הקרוב. כך מעריכה חברת אבטחת המידע טרנד מיקרו (Trend Micro). הסיבה העיקרית לחשש הזה, טוענים בחברה, נובע מכך שכמעט שליש ממחשבי העולם, כ-32%, עדיין משתמשים בחלונות XP כמערכת ההפעלה שלהם, וזאת למרות המאמצים הכבירים שעושה מיקרוסופט בכדי לנסות להעבירם למערכות הפעלה מתקדמות יותר מתוצרתה.
נתח השוק של חלונות XP ירד אמנם מאז הכריזה מיקרוסופט על כוונתה להפסיק באופן סופי ומוחלט בתחילת אפריל, אך עדיין משתמשים רבים העדיפו שלא לעשות זאת ולהישאר עם מערכת ההפעלה המיושנת. כזכור, מיקרוסופט תפסיק לספק עדכונים ותיקוני שגיאות שיתגלו מעתה ב-XP, ולא משנה עד כמה חמורות הן יהיו. עם זאת החברה תמשיך לספק במשך כשנה עדכונים עבור תוכנת האבטחה החינמית שלה, Microsoft Security Essentials, אבל רק עבור אלו שהיא כבר מותקנת במחשב שלהם. לאחר ה-8 באפריל כבר לא ניתן יהיה להוריד אותה.
לאחרונה אף דיווחנו כאן באנשים ומחשבים שמיליוני רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - , אך במקרה הזה ניתן להעריך כי החברות הפיננסיות ימשיכו את חוזי השירות באופן פרטני מול מיקרוסופט.

"מערכות XP שנפרצו עלולות לפגוע לא רק במערכות המחשוב שלהם אלא להוות איום למשתמשים רבים אחרים ברשת האינטרנט. יתרה מכך, מערכות שנפלו קורבן למתקפות, הופכים לחלק מרשת בוטים (botnet) שעלולים לגרום לפגיעה אף קשה יותר למשתמשים אחרים ברשת, אף יותר מאשר למשתמשי ה-XP", נכתב בבלוג של טרנד מיקרו.

מה ממליצה החברה לעשות? להגר כמובן למערכת הפעלה חדשה יותר, החל מחלונות 7 ו-8.1 ועד Macintosh ו-Chrome OS, העיקר להתרחק מחלונות XP. ויותר מכך, היא מבקשת מאנשים שמכירים משתמשי חלונות XP לשמש כשגרירים ולהסביר להם עד כמה הם יכולים לסכן ולהסתכן עם מערכת ההפעלה שלהם לאחר הפסקת התמיכה הסופית

מקור: רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -