בשעות האחרונות נרשמת האטה משמעותית בגלישה באינטרנט ברחבי העולם עקב מתקפת סייבר מסוג מניעת שירות.
המקור למתקפה: קבוצת ספאמרים הפועלים בג'נבה המנסים להפיל שרתים של ארגון הנלחם בתופעת דואר הזבל


הקרבות בין קבוצות הלוחמות נגד ספאם לבין הזבלנים המציפים את הרשת במיילים בלתי-רצויים עולים מדרגה.
במתקפה שמתרחשת בשעות האחרונות וכבר הוכתרה על ידי מומחים בינלאומיים כאחת מתקפות הסייבר הגדולות בהיסטוריה, נרשמת האטה משמעותית בגישה לאתרים רבים באינטרנט וקשיי גלישה בצמתים מרכזיים ברשת העולמית.

לפי דיווח של סוכנות הידיעות אי.פי קבוצת פעילים הנלחמת למיגור ספאמרים המפיצים מיילים בניסיון למכור תחליפי ויאגרה וגלולות הרזיה ספגה מכה קשה, שגרמה כמעט באופן מיידי אפקט אדווה רחב היקף שהורגש ברחבי העולם. הפעילים בארגון Spamhaus הנאבק במפיצי הספאם הודו היום (ד') כי הם מתמודדים עם "תקיפת מניעת שירות", denial-of-service attack (DoS attack), כפי הנראה מצד קבוצת ספאמרים הפועלת מג'נבה.

תקיפה מסוג זה יוצרת עומס בו-זמני על שרת אינטרנט בניסיון להפיל את המערכת ולמנוע ממשתמשים אמיתיים להשתמש בשירותים. כפי הנראה, מטרת הספאמרים היא לנקום בפעילי ארגון האנטי-ספאם, שפעלו למניעת הפצת מיילים שיווקיים לא רצויים. למרות שעד כה לא דווח על נזק ממשי מלבד האטת הגלישה באינטרנט, להתקפה עשויות להיות השלכות גם עבור המשתמשים הביתיים. עצירת שירות סינון הספאם עשויה להוביל לכך שמיילים יגיעו לתיבות הדוא"ל הנכנס של משתמשים שונים, מבלי שיסוננו ויימחקו מראש. משתמשים לא מנוסים או תמימים עשויים ליפול בפח, ולרכוש מוצרים מזוייפים ולהפוך לקורבנות תרגילי עוקץ נבזיים.

אם קבוצת Spamhaus לא תצליח להחזיר את השירות לפעילות תקינה, יושפעו מכך גולשים רבים אך לא צפוי להיגרם נזק ממשי למשתמש הביתי הרגיל. למעשה, הנזק העיקרי הוא עקיף - גרימת תקדים מסוכן שיעודד ספאמרים וביריוני רשת אחרים לפעול בדרכים דומות בעתיד. החשש הוא שספאמרים ישאבו השראה ממתקפה זו, וימקדו את מאמציהם בהפלת שרתיהם של חברות וארגונים הנלחמים בתופעת המיילים הטורדניים.

רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -