לחץ כאן למעבר לאתר החדש
+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 30

אשכול: Yumi 2.0.3.4 - ליצירת החסן usb רב-איתחול, להתקנת חלונות וכל תקליטור איתחולי. מדריך. מומלץ !

מנהל ראשי הסמל האישי של P--L

Arrow Yumi 2.0.3.4 - ליצירת החסן usb רב-איתחול, להתקנת חלונות וכל תקליטור איתחולי. מדריך. מומלץ !

תוכנית חינמית זעירה, נישאת (ללא צורך בהתקנה), ההופכת כל החסן נייד לרב-איתחול,
    כלומר המאפשר בחירה לאתחל אחת מתוך מספר תדמיות של תקליטורים המאוחסנות בו.
    זהו זה. חסל סדר הפרוצדורות להפיכת מקל הזיכרון USB לבר איתחול. זאת התוכנה הפשוטה ביותר,
    המתאימה לא רק להתקנת חלונות מתוך החסן נייד USB, אלא להתקנת מספר תוכנות, גם אחרות,
    לבחירה מאותו USB.
    כל אחד מתדמיות התקליטורים הנ"ל פועלת מתוך החסן נייד USB ,
    כאילו פעלו מתוך תקליטור פיזי אמיתי.
    החסן נייד בר-איתחול הינו כלי הכרחי להתקנה או לתיקון מחשב נייד, שאין בו כלל כונן תקליטורים.
    אם מכוונים את ה-BIOS / UEFI של המחשב לאתחל קודם כל מתוך USB (כונן USB מסוג HDD),
    עולה תפריט בחירה כנ"ל, וממנו בוחרים איזה תוכנה טרום-חלונית רוצים להפעיל.
    באמצעותה ייצרתי למשל החסן נייד שכולל התקנת חלונות 7.1 + תדמיות iso
    של תקליטורים טרום-חלוניים : Paragon Hard Disk manager,
    Strelec Win8 PE , MRI 5.7.0 , Hiren , Ultimate DL CDboot 2014 , WinBoot Genius
    ועוד.
    כל התוכנות הנ"ל כולל התקנת חלונות בתפריט טרום-חלוני אחד,
    בזכות שינוי קטן באחד מקבצי ההגדרות של הפעלת ההחסן, שיפורט בהמשך.
    בנוסף העתקתי להחסן הנייד (116 ג"ב) את רוב החומר שיש לי במחשב.

זהו כלי מאוד נוח וקומפקטי ליצירת החסנים ניידים לצרכי התקנות של חלונות וגם כלי תחזוקה של מחשבים.
    מתאים להתקנת מערכת הפעלה כגון חלונות ולמעשה כל תקליטור בר-איתחול של תוכנות אחרות.

רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -

1.32 מ"ב

מדריך שימוש

1. קודם לכל אני ממליץ לאתחל את ההחסן הנייד בשיטת NTFS מתוך חלונות
    ולהשאיר אותו תקוע בשקע ה-USB. ניתן להשתמש באיתחול שבתוכנה YUMI,
    אך זה יתבצע בשיטת קבצים FAT32, שאני אישית לא מעדיף.

2. אחרי שמורידים את YUMI ומפעילים את קובץ ההפעלה exe כתוכנה נישאת וזעירה,
    מופיע הסכם שחייבים לאשר, ומיד אחריו יופיע החלון הקטן והיחיד של התוכנה
    עם שלוש שורות חלוניות אותן ממלאים לפי הצורך.

3. בחלונית הראשונה יש לאתר את ההחסן הנייד ע"י לחיצה על החץ הקטן שבקצה הימני של החלונית.
    החסן הנייד USB אמור להופיע בחלונית, ויש לבחור בו.
    אם יש יותר מאחד, מזהים את ההחסן הרצוי לפי נפחו,
    או ליתר בטחון, מנתקים אותו מהמחשב בטרם ממשיכים.

4. בחלונית השניה בוחרים את סוג ההתקנה ע"י לחיצה על החץ הקטן שבקצה הימני של החלונית:
    א. כדי להתקין חלונות 7/8 יש לגלול למטה ולבחור : "Windows Vista/7/8 Installer"
    כדי להתקין חלונות XP יש לבחור "Windows XP Installer"
    ב. כדי להתקין תדמית תקליטור איתחול טרום-חלוני הנתון בקובץ iso (כגון Hiren או Paragon)
    יש לבחור "(Try Unlisted ISO (GRUB"

5. בחלונית השלישית בוחרים את נתיב קובץ ה-iso שבו מצויה התקנת חלונות או תדמית התקליטור
    הטרום חלוני שרוצים להכניס לתקליטור ע"י דיפדוף לנתיב שבו הוא מצוי במחשב
    באמצעות הלחצן Browse 6. כעת לוחצים על Create > מאשרים "כן" וזהו.

7. בסיום העתקת החומר להחסן הנייד יש להקיש Next, ומיד תופיע השאלה: "האם תרצה להוסיף ISO לכונן ?" אם רוצים, עונים "כן" וחוזרים חלילה על צעדים 3 עד 6 הנ"ל. אם סיימנו עונים "לא" ויוצאים מהתוכנה.

8. להסרת תוכנות שהוכנסו כבר להחסן הנייד, פשוט מסמנים את הריבועון : "View Or Remove Installed Distros"
    לפני צעד מספר 4 הנ"ל

מגבלות
    1. לא ניתן להתקין שני סוגים של חלונות באותו החסן נייד למעט שילוב של חלונות XP עם חלונות 7 או 8 או ויסטה. כמו כן, לא ניתן להכניס להחסן הנייד חלונות ויסטה עם חלונות 7.1/8.1 או חלונות 7.1 עם חלונות 8.1
    2. בשמות קבצי ה-ISO אסור להשתמש ברווחים, אחרת התוכנות שבהחסן לא יוכרו ע"י YUMI ולא יעבדו !

טיפים
    1. אני לא אוהב את החלון הראשון, והמיותר לדעתי, של איתחול ההחסן הנייד באמצעות YUMI,
    שבו מופיעה אפשרות ברירת המחדל להמשיך באיתחול רגיל של המחשב מתוך הכונן הקשיח,
    ולצידה שורת תפריט נוספת, שרק לאחר כניסה אליה רואים את התוכנות שמכניסים להחסן הנייד.
    אני מעדיף לראות את כל אפשרויות התפריט כולל התקנת חלונות, כולל שאר התוכנות כולם בתפריט
    אחד המופיע מיד וישירות לאחר האיתחול. לשם כך:
    מנטרלים את החלון הראשון ע"י הורדת זמן התגובה שלו לשניה אחת:
    באמצעות Notepad או Word יש לפתוח את הקובץ syslinux.cfg שבתוך התיקיה multiboot שבתוך
    ההחסן הנייד, לאחר בשורות הראשונות העליונות את המופע הראשון של המילה TIMEOUT, שלפניה
    מופיע המספר 300, להחליף את המספר 300 במספר 1

2. ניתן להחליף את סדר הופעתן של התוכנות שהכנסנו בתפריט האיתחול ע"י עריכת קובץ menu.lst
    שבתוך התיקיה \multiboot\menu באמצעות Notepad או Word ע"י שינוי סדר הבלוקים עם שמות
    התוכנות שבסופו.

3. שר מכניסים להחסן הנייד את תדמית תקליטור האיתחול המצויין Strelec , אסור לשכוח בגמר הכנת ההחסן,
    להעתיק את התיקיה StrrelecPE (גירסה 4.8) או SSTR (גירסה 6.6) מתוך ה-iso אל ספריית השורש
    של ההחסן הנייד, על מנת לאפשר את כל הישומים המשוכללים שבתקליטור.

4.85 מ"ב
    רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    נערך לאחרונה על ידי Speed; 23/12/16 בשעה 12:43.
    כל תקלות התוכנה של המחשב נפתרות תוך דקות ע"י
    התוכנה החשובה ביותר רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -

גיק מסור
    תוכנה נחמדה ביותר אבל 3 קבצי iso לא עבדו כמו שצריך למרות שיצרתי iso של מערכת ההפעלה וינדוס 7 רגיל ו64 ביט ע"י magic iso ושני התקליטורים כוללים אתחול.קיבלתי תשובה שהקובץ לא נמצא או משהו דומה לזה.האמת שזה כן אמור לעבוד וחבל כי זה הרעיון שלשים את כל האימגים ביחד.יש פתרון?

1. מקווה שהשתמשת באפשרות המיוחדת ליצירת איתחול חלונות 7/8 ולא באיתחול iso רגיל, כמודגם בתמונה המצורפת.

2. לא ניתן לשלב בהחסן הנייד שתי גירסאות שונות באותה אופציה בתפריט, למשל של חלונות 7 מסוג x32 וגם x64,
    כי ברגע שמתקינים אחת, נעלמת האופציה של חלונות 7/8 מהתפריט בתוכנה.
    לעומת זאת, ניתן לשלב התקנת חלונות 7/8 עם XP , כי אלו שתי אופציות שונות בתפריט.

עובד טוב אצלי.
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים
    נערך לאחרונה על ידי P--L; 01/05/13 בשעה 04:04.

גיק מסור
    אה אוקיי הבנתי את הטעות שלי.מממ חבל שאי אפשר לשלב זה היה חוסך לי הרבה זמן אבל לא נורא כי בכל מקרה יש לי התקן נייד עם הגרסה של ה32 ביט בנפרד ככה שפה ניתן לעשות את ה64.תודה ואני אנסה....

אה דרך אגב התקנתי גם שתי גרסאות שונות של תקליטור hirens ושתיהן עובדות טוב אבל כאשר ניסיתי גרסה 11 של אותו תקליטור קיבלתי אותה הודעת שגיאה כמו בניסיון העלייה של הוינדוס 7.אני יודע שהiso תקין כי כאשר אני צורב על דיסק הכל תקין.האם יכול להיות שהייתי צריך לסמן משהו אחר שיותר מתאים ולא iso?

תודה
    נערך לאחרונה על ידי galza; 01/05/13 בשעה 06:48.

1. כל העניין הוא למצוא מה גירסת האיתחול של תקליטור ההתקנה שאותו רוצים להמיר ל-USB.
    לפעמים זה מופיע ברשימה של התוכנה, כמו למשל Hiren's BootCD 15 ולפעמים זה לא מופיע ברשימה באופן ספציפי,
    ובמקרה כזה אפשר לנסות את האפשרות הלפני אחרונה Try Unlisted Iso , שבדרך כלל מצליחה.
    יש הרבה גירסאות לינוקס ברשימה, ואחת מהן בוודאי מתאימה ל-Hiren's BootCD 11 ואם לא לינוקס אולי זה GrubDos.
    בדוק את השורות הלבנות שמופיעות על המסך כשאתה מאתחל את גירסה 11, אולי תקבל מזה רמז על המאתחל שלו.
    שקול אפשרות לעבור לגירסה יותר מתקדמת.

2. הגיוני שלא ניתן לשלב שתי גירסאות משנה באותו החסן USB, למשל 32 ו-64, של אותה גירסה ראשית, נניח חלונות 7,
    מאחר שקבצי האיתחול של שתי גירסאות המשנה יושבים בדיוק באותו מקום - בספריית השורש של החסן ה-USB.
    וכל נסיון כזה יגרום להתנגשות קבצי האיתחול. בתקליטור המקורי אין בעיה כזאת,
    כי מיקרוזיפט שילבו מראש את כל גירסאות המשנה בתוך התיקיות עצמן.
    נערך לאחרונה על ידי P--L; 01/05/13 בשעה 10:25.

גיק מסור

ממ

אכן האתחול של היירן 11 הוא grub4dos. ושל הגרסאות המתקדמות כנראה לינוקס כי התקנתי אותם דרך "iso לא מוכר".ראיתי שיש אופציה של היירן בתוכנה אבל לא שמתי לב האם יש grub4dos כאופצית התקנה..אני אנסה להתקין ספציפית את 11 עם האופציה של היירן המובנית יכול להיות שאז זה יעבוד מה אתה אומר?

Lightbulb פתרתי את הבעיה !

עכשיו בדקתי לעומק, ונוכחתי שגם אצלי לא עובד איתחול מכל ה-ISO שהכנסתי ל-YUMI חוץ מחלונות 32 / 64 / XP
    שהם כן עובדים באופן מלא. שאר ה-ISO כדוגמת Acronis, Raragon , Hiren לא עובדים בכלל.
    אומר שחסר קובץ: Error 15: File Not Found
    לאחר נסיונות נואשים כולל פירמוטים עם NTFS ועם FAT32 (וזה לא משנה באמת) גיליתי את הסיבה:
    שמות קבצי ה-ISO היו עם רווחים, ולכן התוכנה לא זיהתה אף אחד מהם.
    ברגע שמסירים את הרווחים משמות קבצי ה-ISO , אשר יכולים להיות ארוכים) זה עובד,
    כולל Hiren כולל Paragon Disk Manager.
    עוד יש לציין שבשמות הקבצים אסור להשתמש גם בפסיקים מסוג ' , כמו בשם Hiren's BootCD

------

ניסיתי גם את רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - להתקנת החסן רב-איתחולי. אמנם שם תידרש לקבוע איזו מערכת איתחולית מתאימה לכל ISO
    שתוסיף אבל מאידך, האופציה הראשונה ברשימה היא GrubDOS , ששימשה אותי לכל ה-ISO שהוספתי כולל Hiren והצלחתי עם כל ה-Iso חוץ מ-Paragon Disk Manager. המעניין הוא ש- Paragon Backup הוותיקה יותר כן עובדת.
    נערך לאחרונה על ידי P--L; 01/05/13 בשעה 18:09.

גיק מסור
    בשורות נהדרות פל תודה על החקירה לעומק.אני הולך להקים את הדיסק און קי מחדש באופן מסודר סוף סוף ונקווה שהכל יעבוד כמו שצריך.תגיד דרך אגב,אין בעיה אחרי שהדיסק מוכן להעתיק דברים אחרים להתקן נכון?

טוב האמת שעשיתי כרגע בדיקה בשם הקובץ של ההירן גרסה 15 יש פסיקים ונקודות בשם קובץ הISO אבל בכל זאת זה עבד...ממש מוזר בכל מקרה אני אנסה מה שאמרת ונראה אם אכן זה יעבוד...
    נערך לאחרונה על ידי galza; 01/05/13 בשעה 21:07.

אתה לא חייב להכין הכל מחדש !

1. במקום להכין את כל החסן ה-USB מחדש,
    אתה יכול להיכנס לתיקיה ISO, שבתיקיה Multiboot, ולתקן את שמות קבצי ה-ISO, למחוק רווחים,
    וגם לערוך עם Notepad את שמות קבצי ה-ISO הרשומים בקובץ menu.lst שבתיקיה Multiboot\Menu\\
    בהתאמה לשמות שנתת להם בתיקיה ISO.
    כל שם קובץ ISO מופיע בתוך menu.lst פעמיים, בשורות שמתחילות במילים find ו-map
    הכל יעבוד לך 100% !

2. אין שום בעיה להוסיף עוד תוכנות ככל שתוכל להכניס להחסן ה-USB, לכשתרצה ולא חייב ברצף.

3. יתכן שהשמות עם הפסיקים עבדו, כי YUMI תרגמה אותם למקפים תחתונים. מכיר. בכל מקרה רווחים אסורים !
    נערך לאחרונה על ידי P--L; 01/05/13 בשעה 21:27.

גיק מסור
    אוף פל השאלות לא נגמרות לי חחח מקווה שאתה מבין.יש אפשרות לפרמט את הכונן כntfs כי יש לי איזה קובץ תדמית של וינדוס 7 שהוא גדול מ4 גיגה ואני ממש רוצה שהוא יהיה בדיסק און קי.

תודה

+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

1. תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 11/11/17, 16:28
  2. תגובות: 11
    הודעה אחרונה: 09/04/16, 20:16
  3. תגובות: 25
    הודעה אחרונה: 29/12/14, 19:00
  4. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 23/07/13, 16:27
  5. תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 30/03/13, 17:04

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
מי אנחנו ?
אתר GeekZone.co.il הועלה לאוויר בספטמבר 2012.
האתר משמש מקום מפגש מרכזי ופעיל למומחי וחובבי תחום
הטכנולוגיה והמחשבים בארץ הכמהים לאיכות ולמקצועיות ללא פשרות !
הצטרף אלינו
למעלה