משיבה מלחמה: בזק במבצע 100 מגה ב-100 ש"ח

בהודעה לעיתונות ששיחרה לפני דקות אחדות (א') בזק, מציגה החברה מבצע חדש שנועד להתחרות במהלך האחרון של הוט ומציעה תשתית אינטרנט במהירות 100Mb תמורת 100 ש"ח לחודש. המבצע בתוקף עד ה-26.5 והמחיר הנקוב הוא למשך שנה. כמו כן, בחלק מהמקרים יאלצו הלקוחות לשדרג את המודם הקיים במטרה שיוכל לעמוד בקצב הגלישה המשודרג. התעוררות בשוק האינטרנט הישראלי

אחרי שבמשך שנים שלט הדואופול של בזק-הוט בשוק האינטרנט הישראלי כמעט ללא תחרות של ממש, בחודשים האחרונים החלה הגזרה בין שתי החברות להתחמם. אחרי שבזק הצהירה כי רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - ותבטל קצבים ישנים באופן אוטומטי וללא תשלום נוסף, רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - ועדכנה אף היא את מהירות החיבור של לקוחותיה הקיימים לצד הוזלת חיבור ה-100Mb.
מחיר תשתית האינטרנט במהירות 100Mb בהוט עומד נכון להיום ולאחר ההוזלה לפני כחודשיים על 139 ש"ח בחודש, יקר יותר משמעותית מזה המוצע החל מהיום על ידי בזק תמורת 100 ש"ח בלבד. למעשה, אפילו חיבור ה-30Mb של הוט יקר יותר נכון להיום מזה שמציעה בזק ועומד על 109 ש"ח.
אז איפה הקטץ'? ובכן, על אף הצהרותיה של בזק, החברה לא באמת יכולה להעניק חיבור במהירות 100Mb לכלל לקוחתיה, למעשה, יתכן והיא אינה יכולה להציע זאת אפילו ליותר מ-50% מסך הלקוחות. אילוצים טכנים מאפשרים לבזק להציע את קצב הגלישה האמור רק לחלק קטן מכלל לקוחותיה ועל כן שווה לבדוק בכלל אם אתם בין אלו שיכולים להרשם לשירות.
בימים אלה פורסות שתי חברות התקשורת הישראליות את רשתות ה-Fiber שלהן, המבוססות על סיבים אופטיים עד לבית הלקוח, כחלק ממה שצפוי להיות הדור הבא של רשת האינטרנט הקווית בישראל עם מהירויות גלישה שיטפסו הרחק מעבר למהירות ה-100Mb. מועד ההשקה הרשמי של רשתות הפייבר טרם זכה לפרסום רשמי, אך ההנחה הרווחת היא כי יעברו עוד מספר חודשים ארוכים עד שיוכלו להציע את השירות ללקוחות.
הדיל המשתלם: הוטנט ובזק

באופן מעט אירוני, את הדיל הטוב ביותר בשלב זה למהירות 100Mb ימצאו לקוחות התשתית של בזק בספקית האינטרנט HOTnet המציעה דיל קבוע של 20 ש"ח לחודש לכל מהירות גלישה החל מ-2.5Mb ועד ל-100Mb. כך יכולים למעשה לקוחות לשלם 120 ש"ח בלבד החל מהיום על מהירות גלישה בקצב 100Mb לתשתית פלוס ספק בשילוב בין החברות.
כעת נותר רק להמתין שהתחרות שניצתה לה בקרב חברות התשתית תזלוג גם לספקיות האינטרנט שם המצב מעודד הרבה פחות.

מקור: רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -