+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
תוצאות 1 עד 10 מ 16

אשכול: סקר | מהו מכשירך? (iOS vs Android)

גיק מסור הסמל האישי של YMCA

סקר | מהו מכשירך? (iOS vs Android)

שלום לכל חברי הפורום
    הייתי מעוניין לקבל את האינדקציה עם איזה מכשיר סמארטפון הנכם משתמשים?
    בעיקר כדי לדעת לאיזה כיוון ללכת עם נושאי תת פורום זה.

אני אישית מחזיק את מכשיר האייפון 4 - עם המערכת החדשה של אפל, ה- iOS6.
    בעבר נורא התלהבתי מכל ההיפ סביב מערכת ההפעלה המתחרה, האנדרואיד, קוד פתוח,עם מבחר ענק של רומים וקרנלים (שאותם החלפתי על בסיס יום-יומי כמעט).
    היה לי את המכשיר שדיי הביא את המערכת לקידמה, המכשיר הראשון של גוגל - הנקסוס 1 (Nexus 1).

אך באיזשהו שלב מאסתי. בתור אחד שגרפיקה ועיצוב נורא חשוב לו ומושך לו את העין, תמיד פזלתי לצד השני, לאייפון.
    מאז נשארתי. מבחינתי הכל מסתכם בפשטות ובעיצוב - האייפון פשוט מושלם בקטע הזה.
    אז נכון שבאפל מתהדרים עם כל עניין "הגן-הסגור" שלהם, ולעומתם באנדרואיד הכל פתוח וכל מתשמש יכול לעצב את המכשיר כרצונו, אך אל נא נשכח שבכל גדר יש חור .
    כאשר פורצים את האייפון, למעשה שלל האפשריות עצום ונגיש כמעט כמו באנדרואיד.

אז מה איתכם?
    מהו המכשיר שלכם? איזה מכשיר היה לכם בעבר?
    שתפו אותנו.

מייסד האתר

ברשותי מכשיר S II עם אנדרואיד 4.1 גרסה aokp. שימושיות יוצאת דופן, מעוצב היטב, מהיר ויציב מאוד. מגוון אפשרויות עצום שפשוט לא קיים בעולמם של משתמשי האייפון...

עניין העיצוב הוא עניין של טעם. קל מאוד לעצב את אנדרואיד לטעמך האישי עד לתוצאה המושלמת מבחינתו של המשתמש. אם לא די במגוון רחב ומתרחב של אפליקציות המאפשרות להוריד מאות ואלפי עיצובים, ניתן להשיג רומים שגם להם ערכות נושא נוספות.
    לטעמי האישי, ממשק האייפון מכוער להחריד ואפרורי למידי. כולו מורכב מסמלילים ועוד סמלילים ועוד... בנוסף, אגף ההגדרות לוקה בחסר בלשון המעטה, משעממם ונטול מכל אפשרות.

בהתחשב בכך שלא כל משתמש מסוגל לפרוץ את מכשיר האייפון שלו ו/או לא תמיד יש פירצה לגרסה אחרונה בהישג יד ואם כן, לעיתים גם עליה ישנן הגבלות (קשורה/לא קשורה),
    ישנם משתמשי אייפון רבים מידי הנשארים מאחור, בגירסאות תוכנה ישנות ולא מתוחזקות. מסוכן. וזה מוביל אותנו לנושא הבא...

ציטוט ציטוט
    אך אל נא נשכח שבכל גדר יש חור
    מסכים, אין הגנה ב-100% וכנראה שאף פעם לא תהיה אלא אולי אם המכשיר יהיה כבוי לגמרי.
    כן צריך לזכור ולציין שעולם הקוד הפתוח מאגד בתוכו קהילות מתכנתים גדולות ואיכותיות, מיטב המוחות, שעובדים בהתנדבות למען פרוייקטים מסביב לשעון,
    בשל גודלן, בשל איכותן וגם בעקבות האידיאולוגיה שיכעסו אם לא אזכיר, הפירצות/באגים וכיוצ"ב מטופלים במהירות שיא ולעיתים במקום. כך גם מטופלים בקשות המשתמשים לאפשרויות וחידושים לגירסאות הבאות, ואם פיצ'ר מבוקש לא הוצא אל הפועל, אפשר להתקין רום אחר בזריזות... אחד היתרונות של העולם החופשי והקוד הפתוח.

שורה תחתונה,
    אילו המדד היה פופולאריות, אז אנדרואיד ניצחה כבר מזמן.
    אך המדד הזה לא בהכרח מעיד על איכות, ממש לא. מכריע בעיני עניין ה"פתוח" מול ה"סגור". הטענה על כך שהאייפון בהיותו פרוץ מאפשר התאמה אישית מלאה, אפילו חלקית, אפילו רבע, בעייתית מאוד. כן ניתן להוריד משחקים ואפליקציות בשפע דרך אינסטאליוס, אבל כלום מעבר לזה...
    קבצים מצורפים קבצים מצורפים

ציטוט נכתב במקור על ידי עמרי צפיה בהודעה
    "בהתחשב בכך שלא כל משתמש מסוגל לפרוץ את מכשיר האייפון שלו ו/או לא תמיד יש פירצה לגרסה אחרונה בהישג יד ואם כן, לעיתים גם עליה ישנן הגבלות (קשורה/לא קשורה),
    ישנם משתמשי אייפון רבים מידי הנשארים מאחור, בגירסאות תוכנה ישנות ולא מתוחזקות. מסוכן. וזה מוביל אותנו לנושא הבא..."

מסכים איתך לחלוטין בנושא הזה, רוב המשתמשים הממוצעים נשארים "מאחור".
    אך אותו דבר קיים גם במערכת השנייה, אם אינך יודע להחליף רום או לקנפג את המכשיר כרצונך עדיין זה שווה ערך לאייפון בגירסא ישנה.
    זה לא האנדרואיד מקבל עדכוני OTA על בסיס יום-יומי, וכך גם האייפון. היתרון בעדכונים אלה נוטה לכיוון האנדאוריד, מכיוון שאם תעדכן מכשיר של אפל ישירות אחרי יציאת עדכון, רוב הסיכויים שתיעלם לך הפריצה.

"כן צריך לזכור ולציין שעולם הקוד הפתוח מאגד בתוכו קהילות מתכנתים גדולות ואיכותיות, מיטב המוחות, שעובדים בהתנדבות למען פרוייקטים מסביב לשעון,
    בשל גודלן, בשל איכותן וגם בעקבות האידיאולוגיה שיכעסו אם לא אזכיר, הפירצות/באגים וכיוצ"ב מטופלים במהירות שיא ולעיתים במקום. כך גם מטופלים בקשות המשתמשים לאפשרויות וחידושים לגירסאות הבאות, ואם פיצ'ר מבוקש לא הוצא אל הפועל, אפשר להתקין רום אחר בזריזות... אחד היתרונות של העולם החופשי והקוד הפתוח."
    שוב מסכים איתך בנושא זה, וכאן מערכת האנדרואיד ידה על העליונה.

"שורה תחתונה,
    אילו המדד היה פופולאריות, אז אנדרואיד ניצחה כבר מזמן. "
    מצטער אך הנני רואה את מכשיר האייפון כיותר פופלארי בקרב המשתמש הישראלי.
    עוד גורם ששחכתי לציין הוא שהאייפון הרבה יותר נוח לשימוש יום-יומי!
    פעולה פשוטה באייפון תתבצע במספר לחיצות, בעוד במערכת האנדרואיד מספר הלחיצות עד ביצוע הפעולה יהיה רב יותר.

מייסד האתר

לא מדוייק. ישנו מנגנון לעדכון אוטומטי של גרסת האנדרואיד והוא מסומן כפעיל באופן ברירת מחדל ברוב הרומים. אין ספק שבארץ, לוקח לספקיות השירות זמן לעדכן לגרסה אחרונה, ולכן המלצתי היא להתקין רום אחר שאינו שייך לאורנג'/פלאפון/סלקום וכו' וכך גם להינות ממגון אפשרויות רחב יותר, אבטחה מוגברת וכו'.
    כל זאת בניגוד מוחלט המניף דגל אדום בעניין האייפון. משתמשים רבים מידי לא משדרגים בשל עניין הפירצות או עניין ה-iTunes. מי קבע שלאמא, הנוהגת לשוחח שעות עם אחיותיה וחברותיה בסלולר החדש שקיבלה, יש מחשב? ואם כן, מי קבע שהיא יועדת לשדרג גרסה? זה על רגל אחת. ממש "בקטנה"...

בקשר לנוחיות אומר כי במבחן "נוחות המשתמש" כולם מקבלים ציון נכשל לדעתי. ניתן להתווכח על יכולות ההתאמה האישית, על התכונות, על כמות האפליקציות ועל נושאים נוספים, על נוחיות קשה עד בלתי-אפשרי להתווכח.

ולכן, לא אוכל להסכים עם הטענה ש-"אייפון נוח יותר לשימוש יום-יומי". זה לחלוטין עניין של הרגלים. יותר מזה ! לעתים קשה להתרגל גם לחומרה, לאו דווקא לתוכנה.
    למשל, אם אצרוב את אותו הרום בו משתמש נוהג לעשות שימוש בדר"כ על מכשיר אחר מהמכשיר בו המשתמש עושה שימוש, לעיתים התגובות עשויות להיות משעשעות מאוד. כך או אחרת, אני מניח שגם למצב כזה יבקשו משתמשים רבים זמן הסתגלות כזה או אחר, וזה בהתאם לפרמטרים שונים כגון גיל וכו'.

העובדות הן שעבור האדם, כל דבר ועניין חדש מביא איתו גם צורך בתקופת הסתגלות כזו או אחרת, לפעמים גם בהתאם לגיל האדם.
    בנוסף, נקבע כבר באין ספור דיונים שלא על הנושא הזה, שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח. בעוד משתמש אחד יקום ויקבע "רק גלאקסי !"..."הוא מרשים יותר, בעל מסך גדול ובהיר יותר, צבעי השחור אמתיים להפליא ומגוון ההתאמות והאפשרויות עולה על האייפון פי כמה",
    יקום משתמש אפל מושבע ויקבע כי מכשיר האפל שלו קל, פשוט לשימוש ועובד נהדר. הוא גם עשוי להוסיף בגאווה "גם סבתא שלי משתמשת". יכול להיות שיקום גם משתמש נוסף ויקבע שהטענה האחרונה חסרת בסיס ונשענת על שיווק אגרסיבי ובלתי מתפשר מבית "אפל" ויקבע "סבתא שלי משתמשת באנדרואיד".

ציטוט נכתב במקור על ידי עמרי צפיה בהודעה
    בנוסף, נקבע כבר באין ספור דיונים שלא על הנושא הזה, שעל טעם ועל ריח אין מה להתווכח. בעוד משתמש אחד יקום ויקבע "רק גלאקסי !"..."הוא מרשים יותר, בעל מסך גדול ובהיר יותר, צבעי השחור אמתיים להפליא ומגוון ההתאמות והאפשרויות עולה על האייפון פי כמה",
    יקום משתמש אפל מושבע ויקבע כי מכשיר האפל שלו קל, פשוט לשימוש ועובד נהדר. הוא גם עשוי להוסיף בגאווה "גם סבתא שלי משתמשת". יכול להיות שיקום גם משתמש נוסף ויקבע שהטענה האחרונה חסרת בסיס ונשענת על שיווק אגרסיבי ובלתי מתפשר מבית "אפל" ויקבע "סבתא שלי משתמשת באנדרואיד".
    זהו בדיוק העניין,
    בסופו של דבר באמת שעל טעם ועל ריח אין מה להתכווח, וכל אחד בוחר את הבחירה שמתאימה ונוחה לו אישית.

חבל שחברי הפורום הנוספים לא מביעים את עמדתם בנושא.
    זה יכול להיות נחמד מאוד אם יפתח כאן דיון מסודר ותרבותי

הפלא שלי הוא איפון 4 16 גיגה
    בהתחלה הכל היהמגניב פרצתי התאמתי תאיפון לפי הדרישות שלי עכשיו תאמת אני שוקל לעבור למכשיר בעל מערכת הפעלה windows phone לדוגמא או htc או lumia 920
    אבל בגדול כמו ברוב הדברים כמו פלאפון אוזניות וטלויזיה ועוד.

מנהל ראשי הסמל האישי של P--L
    לפני שנה השתמשתי ב-Google Nexus S , שעבר בינתיים לידי אשתי.
    כיום אני עם Galaxy S3 ומרוצה עוד יותר, עד כדי כך שאפילו אינני מעוניין להחליף לו את ה-ROM המקורי: אנדרואיד 4.0.4,
    כפי שעשיתי חדשות לבקרים עם המכשיר הקודם.
    אני שונא תאגידים, ובעיקר את Apple עם הסגירות הרכושנית שלה, ובאופן עקרוני מסרב לקנות את מוצריה.
    בניגוד למצב עם Apple אני מסתובב עם סוללה רזרבית צמודה לנרתיק, עם צג גדול 4.7 " ומצלמה 1080p
    ואינני זקוק לשום תוכנה מתווכת (iTunes) לביצוע פעולות פשוטות כגון גיבוי מערכת או עדכון תכני מולטימדיה שבמכשיר.
    יש לי כרטיס זיכרון חיצוני 32 ג"ב והרבה מאוד אפליקציות חינמיות ופרוצות.
    החיסרון המזערי של אחידות, עקביות ואסתטיקת המימשק מתגמד לעומת כל הנ"ל.
    כל תקלות התוכנה של המחשב נפתרות תוך דקות ע"י
    התוכנה החשובה ביותר רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -

גיק מסור
    ברשותי מכשיר s ii עם אנדרואיד 4
    אוכל סוללה כאילו אין מחר

ציטוט נכתב במקור על ידי EliMenda צפיה בהודעה
    ברשותי מכשיר s ii עם אנדרואיד 4
    אוכל סוללה כאילו אין מחר
    שלום אלי, וברוך הבא אל הפורום!
    תוכל להעזר בעומרי או בשאר חברי הפורום שיש להם את המכשיר, ולהתעדכן בהחלפה לרום שהוא יציב ומחזיק מעמד עם הסוללה בצורה יפה.

ברשותע SII שנקנה בחנות עם וורסית 4.04. אכל סוללה בקצב עד שהותקנה אפליקציה שמאפשרת לי לשלוט בקלות במה פעיל ומה לא. האפליקציה היא GO POWER MASTER

אני מקטין את כמות הסינכרונים ואת החיבוריות לרשת רק לזמן שאני צריך אותה ובכך מקטין צריכת סוללה למינימום. זה גם עוזר לי להישאר בתחום החבילה שלי 2G לחודש.

יש לי סוללה רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - 6600MA שנקמתה ב-DX ב- רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור - שח ומאפשרת שלוש הטענות מלאות.

בהצלחה, YDY

+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

1. Android 5.0 - הגרסה החדשה של אנדרואיד
    על ידי DANTAL בפורום מכשירים חכמים
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 05/12/14, 18:02
  2. לקט אפליקציות Android מאוד שימושיות
    על ידי Dniloi בפורום מכשירים חכמים
    תגובות: 3
    הודעה אחרונה: 20/08/13, 06:59
  3. Minecraft - Pocket Edition v0.7.1-Android
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 30/06/13, 09:27
  4. Real Steel HD v1 0 33-Game-AnDrOiD
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 16/11/12, 09:37

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
מי אנחנו ?
אתר GeekZone.co.il הועלה לאוויר בספטמבר 2012.
האתר משמש מקום מפגש מרכזי ופעיל למומחי וחובבי תחום
הטכנולוגיה והמחשבים בארץ הכמהים לאיכות ולמקצועיות ללא פשרות !
הצטרף אלינו
למעלה