+ התחבר או הירשם כדי לכתוב
תוצאות 1 עד 5 מ 5

אשכול: מה מעכב את זמן עליית המחשב ? תנסו את Soluto 1.3.954 ותדעו בפרטי פרטים

מנהל ראשי הסמל האישי של Speed

מה מעכב את זמן עליית המחשב ? תנסו את Soluto 1.3.954 ותדעו בפרטי פרטים

סולוטו הישראלית בודקת אלו תוכנות נכנסות לפעולה מיד לאחר ההפעלה ומאיטות לכם את עליית המחשב - ומאפשרת להיפטר מהן באופן חכם.

סולוטו רצה במקביל לתהליך הפעלת המחשב ובודקת אלו תוכנות נכנסות לפעולה מיד לאחר הדלקתו. כשכל התהליך מסתיים, סולוטו מציגה את רשימת היישומים ומחלקת אותם לשלוש קטגוריות: המיותרים, שאין בעיה לבטל את ההפעלה האוטומטית שלהם; הפינה לשיקולכם, כלומר יישומים שאפשר להסיר (אם אתם בטוחים שאתם מודעים להשלכות*;(ג€¬ ויישומי חובה - תהליכי מערכת, מנהלי התקנים של כרטיס הקול והמסך וגם סולוטו עצמה, כמובן. אותם אי אפשר להסיר.

התוכנה מציגה הסבר לגבי כל אחד מהיישומים, אך באנגלית בלבד, כדי שתוכלו להחליט אם אפשר לוותר עליהם. את יישומי החובה אין אפשרות להסיר, ובשתי הקטגוריות האחרות תוכלו להחליט בין הסרה קבועה לבין עיכוב, כלומר היישום יופעל לאחר שכל התוכנות יסיימו להיטען. במהלך הזמן סולוטו תאסוף מידע ממשתמשי התוכנה ותציג בפניכם באיזו אפשרות הם בחרו, כדי לעזור לכם להחליט.

מי עוצר את התנועה?

בנוסף, סולוטו מציגה היסטוריה של התוכנות שהותקנו במחשב ושל זמני האתחול שלו. בעזרת גרף תוכלו לראות שינויים בזמני עליית המערכת ואלו תוכנות גרמו לשינויים האלה. כן, סוף סוף תוכלו להבין איזו תוכנה גורמת לפקקי התנועה בכניסה ל-Windows.

המידע מוצג בצורה ברורה ונוחה, עם תפריטים קופצים וכמה אפקטים של אנימציות. למרות המבנה הידידותי, סביר שמשתמשים מתחילים יחששו לערוך שינויים מעבר לקטגוריה הראשונה, של היישומים המיותרים.
    לחלק מהיישומים אין תיאור מעודכן, כי הם עדיין לא מופיעים במאגר המידע של סולוטו. תוכנות מתחרות מציעות במקרה כזה, וגם לגבי יישומים מוכרים, חיפוש בגוגל של שם התוכנה או היישום.

בדומה למתחרות, גם סולוטו מתקשה לפעמים להתמודד עם תוכנות עקשניות, כאלה שהסרתם מרשימת ההפעלה אבל מתגנבות אליה בחזרה. למרות זאת, אחרי בדיקה של כמה שבועות אפשר לקבוע, כי היא עושה את העבודה נאמנה, ומקצרת את זמן האתחול של המחשב באופן משמעותי.

התנסות בתוכנה:

תוכנה נחמדה ושימושית.
    היתרון העיקרי שלה הוא בגישה נוחה של המשתמש למידע, שבמצב רגיל צריך להריץ תכונות ייעודיות של חלונות (כמו MSCONFIG) כדי לקבל אותו.

היא דומה לתוכנות אחרות כמו ADVANCED SYSTEM CARE בכך שהיא מספקת גישה נוחה וקישורים לכלי מנהל, שלרוב צריך לדעת את השם המדויק של הקובץ להרצה ב-RUN או לחיפוש, כדי להפעילם (החיפוש המובנה בחלונות ויסטה - למשל - מסתיר כלי ניהול כברירת מחדל, אלא אם כן מקלידים את השם המדוייק של קובץ ההפעלה).

מה שהרשים אותי בה, הוא מדידת הזמן הכולל לעליית המחשב בכלל ולכל אפליקציה ו-SERVICE בפרט. אני אישית לא מכיר כלי מובנה בWIN שעושה את זה. מאוד שימושי.
    גם העובדה ש-SOLUTO סיפקה תיאורים מדוייקים לרוב האפליקציות שלי - בהחלט מרשימה.

חסרונות:
    1) צריך להוסיף בקשת אישור אדמיניסטרטור לגבי שינויים בעמודה הצהובה - כי אצלי לפחות, היא כללה גם כמה SERVICES שעדיף שמשתמש לא מנוסה לא יגע בהם.
    2) האלמנט החברתי ("מה אחרים עשו עם ה-SERVICE הזה") לדעתי מיותר. לא לכל מקום צריך לדחוף בכוח קישוריות חברתית. בטח לא לכלי ניהול BOOT, שם אפשר בקלות להרוס משהו עם קליק אחד מיותר בעכבר.

רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -

נערך לאחרונה על ידי Speed; 23/09/14 בשעה 11:01. סיבה: תוספת סרטון

מנהל ראשי הסמל האישי של P--L

Arrow ניסיתי את התוכנה כחצי שנה

ניסיתי את התוכנה כחצי שנה.
    1. לא תמיד היא עלתה לשורת המשימות, ולא תמיד הראתה בעקביות ובדיוק את זמן עליית שולחן העבודה.
    2. בתחילה היא חסכה לי כמה שניות בעליית המחשב, אם כי בחלק ניכר מהמקרים הודיעה שאינה מסוגלת לטפל בתוכנות או בתהליכים מעכבים.
    3. ברבות הימים לא היתה לי שום דינמיקה עם התוכנה, והיא המשיכה להיתלות ברקע ללא שימוש נוסף.
    אי לכך הסרתי אותה לפני שבועיים.
    אולי יש לה שימוש לאיבחון תהליכים מעכבים, למי שאין לו בכלל מושג מה עולה לו אוטומטית עם חלונות.
    אני מסופק.
    נערך לאחרונה על ידי P--L; 19/09/12 בשעה 08:15.
    כל תקלות התוכנה של המחשב נפתרות תוך דקות ע"י
    התוכנה החשובה ביותר רק משתמשים רשומים / מחוברים יכולים לצפות בקישור -

ציטוט נכתב במקור על ידי P--L צפיה בהודעה
    ניסיתי את התוכנה כחצי שנה.
    1. לא תמיד היא עלתה לשורת המשימות, ולא תמיד הראתה בעקביות ובדיוק את זמן עליית שולחן העבודה.
    2. בתחילה היא חסכה לי כמה שניות בעליית המחשב, אם כי בחלק ניכר מהמקרים הודיעה שאינה מסוגלת לטפל בתוכנות או בתהליכים מעכבים.
    3. ברבות הימים לא היתה לי שום דינמיקה עם התוכנה, והיא המשיכה להיתלות ברקע ללא שימוש נוסף.
    אי לכך הסרתי אותה לפני שבועיים.
    אולי יש לה שימוש לאיבחון תהליכים מעכבים, למי שאין לו בכלל מושג מה עולה לו אוטומטית עם חלונות.
    אני מסופק.
    1. התוכנה בה השתמשת עד כה הייתה כנראה גירסת בטא. בגירסה זו תוקנו 2 בעיות אלו.
    2. בהתאם לביטול מס' התוכנות העולות בהפעלה, כן החיסכון/קיצור זמן עליית החלונות. כל מחשב לגופו.
    אצלי ירדו כ-15 שניות בכל הפעלה ובמחשב אחר יותר מדקה ובהצלחה.
    3. אכן אם לא מותקנות תוכנות חדשות (בטוח שאצלך זה אחרת ) ברור שתהיה חסרה הדינמיקה.
    אך אם נחשוב לרגע על מטרת התוכנה, הרי שמאז שהסרת אותה, זמן עליית מערכת ההפעלה אורכת יותר זמן.
    אין לי בעייה עם זה שהיא תופסת כ-50mb מהזיכרון הפנימי. הדגש הוא על הזמן איתה/בלעדיה.

נערך לאחרונה על ידי Speed; 19/09/12 בשעה 11:53.

גיק מכור
    עדכון גרסה:

Soluto 1.3.1012.0

או:

תודה על העדכון

+ התחבר או הירשם כדי לכתוב

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

1. PopcornTime ביקורת סרט : עליית הבז Falcon Rising
    על ידי P--L בפורום ביקורת סרטים והמלצות
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 06/06/15, 04:16
  2. הצילו. מסך כחול באמצע עליית חלונות 7
    על ידי ydyehuda בפורום תמיכה טכנית
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 14/03/15, 16:41
  3. מסך כחול באמצע עליית WIN XP Unmountable Boot Volume
    על ידי ydyehuda בפורום תמיכה טכנית
    תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 28/01/13, 16:16
  4. מסך כחול באמצע עליית WIN XP Unmountable Boot Volume
    על ידי ydyehuda בפורום תוכנה ומע"ה
    תגובות: 9
    הודעה אחרונה: 28/01/13, 16:16
  5. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 19/09/12, 11:51

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם אשכולות חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •  
מי אנחנו ?
אתר GeekZone.co.il הועלה לאוויר בספטמבר 2012.
האתר משמש מקום מפגש מרכזי ופעיל למומחי וחובבי תחום
הטכנולוגיה והמחשבים בארץ הכמהים לאיכות ולמקצועיות ללא פשרות !
הצטרף אלינו
למעלה